Czy książka to dobry prezent na święta dla mamy?

Czy książka to dobry prezent na święta dla mamy?

Książka – doskonały prezent na każdą okazję

Wręczanie sobie świątecznych prezentów, to dla wielu osób zwyczaj, bez którego nie wyobrażają sobie Bożego Narodzenia. Obdarowywanie się różnymi upominkami jest miłym gestem, podkreślającym wyjątkowy charakter świąt. Czasami jednak nie do końca ma się pomysł na drobiazgi dla swoich najbliższych. Szukasz pomysłu na prezent na święta dla mamy – DIY? Pomyśl o zakupie książki! Na rynku znajdziesz przeróżne pozycje z najróżniejszych gatunków. Niezależnie od zainteresowań i upodobań, z całą pewnością uda ci się znaleźć coś, co trafi w gust twojej mamy. 

Czym się kierować wybierając książkę?

Niezależnie od tego, jaką decyzję w kwestii wyboru prezentu podejmiesz, to zawsze powinieneś kierować się gustem osoby, którą zamierzasz obdarować. Jeżeli więc sam lubisz kryminały i thrillery psychologiczne, ale wiesz, że twoja mama woli czytać biografie ulubionych aktorów, to zrezygnuj z kupowania jej książki opowiadającej o detektywach rozwiązujących zagadki tajemniczych morderstw. Jeżeli nie do końca wiesz, jaka tematyka mogłaby zainteresować twoją mamę, to możesz delikatnie podpytać ją, o jej bieżące zainteresowania. Może ostatnio zainteresowała się konkretną kuchnią, kulturą albo językiem? A może zainteresowała się ogrodnictwem lub garncarstwem? Niezależnie od odpowiedzi, postaraj się znaleźć podręcznik, poradnik lub przewodnik, który będzie zgodny z jej zainteresowaniami. Chyba, że twoja mama lubi czytać po prostu dla rozrywki. Wówczas jakaś powieść z ciekawą fabułą z pewnością przypadnie jej do gustu!

Zapakuj książkę w kreatywny sposób!

Świąteczne upominki mogą być piękną dekoracją. Ładnie zapakowane prezenty, będą się pięknie prezentować pod choinką. Książki, ze względu na regularny kształt, dają się łatwo zapakować w papier. Taki papier możesz udekorować np. iglastymi gałązkami, świątecznymi naklejkami lub wstążkami. Dodatkowo, jeżeli chcesz uatrakcyjnić opakowanie, to możesz zapakować książkę w kieszonką zrobioną z origami, do której włożysz np. cukrowe laski lub inne słodycze.

Share