Wrocław po apokalipsie

Wrocław po apokalipsie

 

 

Prezent dla mamy.

Święta nadchodzą wielkimi krokami, ale nie masz pomysłu na prezent na święta dla mamy? Twoja mama lubi oglądać filmy lub gotować ? Albo lubi czytać książki ? Jeśli do niej pasuje to ostatnie, a na dodatek lubi fantasy lub science_fiction, mogę ci zaproponować książkę z serii Uniwersum Metro 2033, autorstwa Roberta J. Szmidta o tytule “Otchłań”

O autorze.

Robert J Szmidt (urodził się w 26 lipca 1962 roku, we Wrocławiu), to polski pisarz książek z gatunku science-fiction oraz fantasy, a czasami zajmuje się tłumaczeniem książek. Obecnie miejsce zamieszkania pana Szmidta jest w Ogrodzieńcu. Mimo tego że jest pisarzem, jest z wykształcenia marynarzem. W latach osiemdziesiątych, należał do polskiego fandomu fantasy. W 2015 zdobył nagrodę Wrocławianina Roku 2015.

O czym jest książka Otchłań ?

“Otchłań” ,opowiada historie człowieka o przezwisku Nauczyciel. Mieszka razem z innymi mieszkańcami w wrocławskich kanałach, w obronie przed promieniowaniem oraz zmutowanymi zwierzętami i bandytami. Nauczyciel żył sobie spokojnie w kanałach, ze swoim chorym synem, miał duży autorytet wśród innych mieszkańców kanałów. Niestety, przez pewne wydarzenia Nauczyciel i jego syn musieli uciec ze swojego domu. Tak oto zaczyna się niebezpieczna podróż ojca i syna po apokaliptycznym Wrocławiu, by odnaleźć dla siebie nowy dom.

Co to jest Uniwersum Metro 2033 i dlaczego powstała ?

W 2008 roku pojawiła się książka “Metra 2033” autorstwa Dmitra Głuchowskiego. Książka zdobyła uznanie wśród recenzentów i zwykłych czytelników, doczekała się dwóch kontynuacji “Metro 2034” i “Metro 2035”, swoich własnych gier, aż w końcu Głuchowski pozwolił fanom jego książek na stworzenie swoich własnych tworów. Tak oto powstała seria Uniwersum Metro 2033, które opowiada historie ludzi żyjących w apokaliptycznym świecie. W 2013 roku wybuchła wojna nuklearna, zaczęto używać bomb atomowych i broni chemicznych. Spowodowało to całkowite zniszczenie świata. Powierzchnia została tak zanieczyszczona, że ludzie nie mogli już na niej żyć, więc musieli zamieszkać pod ziemią ( w metrze albo w kanałach). Po dwudziestu latach, promieniowanie na powierzchni zmniejszyło się, jednak nadal zagrażała życiu. Ludzie muszą radzić sobie z głodem, mutantami i walczyć o egzystencję z innymi ludźmi.

Share